Właściciele sklepów internetowych chcą, aby prowadzone przez nich działalności online przynosiły jak największe profity

Na czym polega optymalizacja konwersji?

Właściciele sklepów internetowych chcą, aby prowadzone przez nich działalności online przynosiły jak największe profity. W tym celu muszą nie tylko oferować odpowiedniej jakości produkty czy usługi. Trzeba zaznaczyć, że konieczne jest także zaznajomienie się z najważniejszymi pojęciami, które mają wpływ na zwiększenie liczby klientów. Dzisiejszy wpis poświęcimy optymalizacji konwersji. Co warto o niej wiedzieć? Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę planując ją?

Co to jest optymalizacja konwersji?

Właściciele sklepów internetowych chcą, aby prowadzone przez nich działalności online przynosiły jak największe profity
Autor zdjęcia: marklordphotography

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że konwersja to oczekiwane działanie, które jest wykonywane przez odbiorcę (w tym wypadku potencjalnego klienta) na prowadzoną kampanię reklamową, działania SEO czy udoskonalenia wprowadzone na stronie. Należy zatem podkreślić, że dla właścicieli sklepów internetowych konwersja jest na przykład dokonaniem zakupu czy zamówieniem stosownej usługi przez klienta. Nic więc dziwnego, że optymalizacja konwersji jest tak bardzo ważnym aspektem.

Optymalizacja konwersji – jak wykonać?

Na początek należy ocenić prowadzoną działalność. W tym celu przyda się na przykład audyt sklepu internetowego. Wszystko po to, aby ocenić, które aspekty nie działają do końca dobrze. Odpowiednio przeprowadzony audyt sklepu internetowego przedstawi błędy zarówno w kodzie strony czy użyteczności danej lokalizacji itp. Merytoryczna ocena jest bardzo ważna, aby optymalizacja konwersji mogła być skuteczna. Aby jej dokonać należy poprawić elementy (czasami nawet bardzo małe), które nie działają na najwyższym możliwym poziomie (jak choćby układ strony). Następnie należy obserwować, czy optymalizacja konwersji przynosi oczekiwane efekty w postaci zwiększonej liczby dokonywanych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *